MOOI SLOTAKKOORD SV DOETINCHEM 1 TEGEN ASV 3
door Roel Evertse
 

Het was natuurlijk een beetje een inspiratieloze wedstrijd. Voor beide teams stond niets meer op het spel en de organiserende vereniging van de gemeenschappelijke slotronde, Pallas, had in zijn wijsheid besloten ons een speelzaal te laten delen met de teams van Esgoo 2 en Lonneker, in welke match ook niets meer te verdienen viel. De echte wedstrijdsfeer was ver te zoeken, nou ja ver, die was in de grote zaal, waar de wedstrijden om het kampioenschap en de nog resterende degradatiestek werden uitgevochten wel ruimschoots aanwezig.

De wedstrijd van de onzen tegen ASV3 liep eigenlijk van een leien dakje. ASV3 was al gedegradeerd en had ook nog eens twee sterke spelers thuisgelaten en bovendien zat het bij ons op een aantal borden behoorlijk mee.
Onze staartborden, bemand door Henny en supersub Bert Lenderink, wonnen beiden vanuit zeer bedenkelijke stellingen.
Henk zwijnde, omdat zijn tegenstander allerlei rare spoken ontwaarde en daarom afzag van de winst van twee heuse pionnen.
Ook Theo mocht bepaald niet klagen met zijn halfje: het loutere feit dat hij een keer remise aanbood duidt er al op dat zijn benauwenis groot was.

 

Goede overwinningen werden geboekt door Kees – alweer hij – en Marino. Misschien geen partijen uit één stuk, maar veel kans hebben de tegenstanders niet gehad.
De remises bij Sander en ondergetekende betekenden lichte teleurstellingen voor ons. De minoriteitsaanval van Sander had wellicht meer moeten opleveren en mijn openingsvoordeel had ook een beter vervolg verdiend.

SV Doetinchem bezet in de eindstand de 4e plaats met 11 matchpunten, lang niet slecht. De individuele prestaties liepen overigens nogal uiteen: Theo, Marius, Sander en John Lutgens zullen met weinig plezier aan dit seizoen terugdenken: hun gemeenschappelijke resultaat – dan lijkt het tenminste nog wat – van 6½ punt uit 28 partijen, is minnetjes te noemen. Henny (4½ uit 8), Henk (5½ uit 9) en Marino (5 uit 8) presteerden zeer redelijk en Kees en schrijver dezes behaalden maar liefst 6½ uit 8. Niet onvermeld mag blijven dat onze invallers Bert (2 uit 2) en Terje (1 uit 1) tekenden voor 100%.

   
ASV 3 1855 - SV Doetinchem 1983 2 - 6
1 Kees Sep 1950 - Roel Evertse 1973 ½ - ½
2 Remco Gerlich 1870 - Theo Goossen 2050 ½ - ½
3 Gerben Hendriks 1897 - Kees Nederkoorn 2136 0 - 1
4 Jan Knuiman 1861 - Marino Küper 2091 0 - 1
5 René van Alfen 1835 - Henk Riepma 2124 ½ - ½
6 Nico Schoenmakers 1849 - Sander van Vucht 1824 ½ - ½
7 Tony Hogerhorst 1786 - Bert Lenderink 1778 0 - 1
8 Paul de Freytas 1789 - Henny Haggeman 1888 0 - 1
 

Webdesign Refresh