Alle hens aan dek (2)

Vandaag, zaterdag 21 maart, speelt SVD thuis tegen concurrent De Rokade. Er dient nog een heftige strijd te worden gestreden om bij de degradatieplaatsen weg te komen. Rokade staat op de voorlaatste plaats. SVD maar één plekje hoger. Samen met Schaakstad 3 zullen deze drie teams uitmaken welke twee er gaan degraderen. Er is zelfs nog een kans dat alle drie teams degraderen. Dat heeft te maken met het aantal degradanten vanaf de 3e klasse van de KNSB. En die tussentand ziet er alles behalve rooskleurig uit. Zowel in 3B (de Toren), 3C (ASV3), 3D (Wageningen) en 3E (Zevenaar) staan teams in de problemen die voor extra degradatie kunnen zorgen.

Na de Rokade zijn Voorst en Wageningen de laatste tegenstanders van SVD deze competitie. Het is dus zaak voor SVD om nog zo veel mogelijk punten te pakken in deze laatste drie wedstrijden. Te beginnen vandaag tegen De Rokade! Bovendien weet ik uit betrouwbare bron dat er een verslaggever van De Gelderlander komt om deze streekderby, plots een echte degradatiewedstrijd, te verslaan. Dit is mogelijk een extra stimulans voor de Doetinchemse schakers om te laten zien dat ze niet in de kelder van de hoofdklasse horen te verblijven.

De thuisblijvers kunnen vanmiddag hier live de uitslagen op de acht borden volgen.

 

De stand voor aanvang: