Schaakvereniging Doetinchem
                                                                                                            Opgericht: 29 januari 1908

 

NEDERLAAG SVD 1

door Roel Evertse

Op de nederlaag van het vlaggenschip van SVD tegen ASV4 viel niet zo veel aan te merken: pech en geluk – voor zover die al bestaan bij schaken – werden vrij eerlijk verdeeld en de uitslag, 5-3 voor de gasten, was redelijk in overeenstemming met de ratings van de spelers. Het is spijtig dat een aantal sterke Doetinchemmers niet of nauwelijks inzetbaar is, want ik ben ervan overtuigd dat we in de sterkste opstelling fluitend kampioen zouden worden. Verder niet gezeurd, we doen het met de beschikbare spelers en het moet mogelijk zijn om ons in ieder geval te handhaven in de 4e klasse.

Ondergetekende was na bijna 3 uur spelen als eerste klaar en een nul rijker. Er komen vast weer betere tijden. Verder geen commentaar.
De tweede nul ging naar Gert-Jan, die aanvankelijk goed partij gaf, maar helaas stukverlies overzag.
Henk speelde een puike pot: stukken goed neerzetten, ruimteoverwicht, knabbelen aan de koningsstelling van de tegenstander en ten slotte een gierende aanval.
Niels verprutste een redelijk goede stelling. Geheel onnodig gaf hij de enige open lijn aan de tegenstander, die daarmee wel raad wist: een afwikkeling naar een toreneindspel deed Niels de das om.
Bram speelde een verdienstelijke remise tegen ‘betonvreter’ Ivo van der Gouw.
Iloy speelde op eigen verzoek met zwart op bord 1. Het zag er voor de neutrale kijker lange tijd zorgelijk uit voor Iloy met dreigend pionverlies, maar Iloy bekijkt de zaken met optimisme. Een kwaliteit achter, maar met kansen tegen de witte koning. Tot slot een stukoffer met eeuwig schaak als gevolg.
Philippe speelde een lastig te beoordelen partij. Waarschijnlijk is het evenwicht nergens verstoord geweest.
Het is de vraag of dat ook voor de partij van Theo geldt. Het had er toch alle schijn van dat het dame-eindspel (en later het pionneneindspel) gewonnen stond voor hem. Vadim van Kuijk gaf echter geen krimp met remise als resultaat.

KNSB; 4e klasse B; Ronde 2; zaterdag 2 november 2019
  SV Doetinchem 1 1758

-

ASV 4 1818 3 - 5
1 Iloy Timmerman 1651 - Bert Duijker 1848 ½ - ½
2 Theo Goossen 1987 - Vadim van Kuijk 1697 ½ - ½
3 Roel Evertse 1821 - Ruud Verhoef 1835 0 - 1
4 Henk Riepma 2014 - René van Alfen 1791 1 - 0
5 Philippe Friesen 1846 - Paul de Freytas 1916 ½ - ½
6

Niels van der Mark

1654 - Désiré Fassaert 1857 0 - 1
7 Gert-Jan Zonneveld 1490 - Toon Janssen 1794 0 - 1
8 Bram Zaalmink 1600 - Ivo van der Gouw 1786 ½ - ½