Schaakvereniging Doetinchem
                                                                                                            Opgericht: 29 januari 1908

 

SVD 1 in rechterrijtje

door Roel Evertse

Voor de tweede achtereenvolgende keer is het vlaggenschip van SVD tegen een grote nederlaag aangelopen. Het werd 2-5 tegen ENO (Ernst, Nut en Ontspanning) uit Nijverdal. Daarmee zijn we in het rechterrijtje beland, weliswaar nog ver verwijderd van degradatie, maar een keertje winnen zou toch prettig zijn voor het moreel van de troepen. Nu moet gezegd worden dat ENO over een sterk team beschikt (gemiddeld 150 ratingpunten meer dan de onzen). Wij misten node onze topscorer Henk Riepma en de eerste reserve, Egon Gijsbers, moest wegens ziekte op het laatste moment afzeggen.
Op de overwinning van ENO viel niets af te dingen. Om 4 uur (3 uur speeltijd) konden de stukken alweer in de doosjes; zo snel hebben we nooit eerder gepresteerd. Waar zijn de tijden van Sander van Vucht toch gebleven?

Een kort rondje langs de velden:

Henry deed weer eens zijn best om er een positionele puinhoop van te maken, maar wederzijds respect resulteerde in een vlotte remise.

Theo beschikte over te veel mogelijkheden om in het voordeel te komen en raakte aldus de draad kwijt. Remise dus.

Philippe is nooit lekker in de partij gekomen.

Bram offerde in de opening een pion, maar zag die nooit meer terug.

Iloy speelde een degelijke pot, maar zijn tegenstander ook.

De tegenstander van Roel bracht een gewaagd pionoffer, dat resulteerde in een hoop onoverzichtelijke rommel. Net toen ik donkere wolken zag opdoemen, bood mijn tegenstander remise aan.

Piet-Heyn viel op het laatste moment in voor de zieke Egon en mocht aantreden tegen Adriaan Poffers, die 802 ratingpunten meer heeft. Hij weerde zich aanvankelijk kranig, maar kon niet voorkomen dat hij langzaam opgevouwen werd. Toch vond ik het prettig dat hij bereid was om in te vallen. Beter dan reeds te starten met een reglementaire nul en bovendien een goede leerervaring voor Piet-Heyn.

Niels had goede vooruitzichten op een vol punt. Weliswaar is het toreneindspel met f- en h-pion theoretisch remise, maar ik geef het je te doen! Niels stelde zijn tegenstander niet echt op de proef, want hij gaf een kostbaar pionnetje weg.

 

KNSB; 4e klasse B; Ronde 6; zaterdag 7 maart 2020
  SV Doetinchem 1 1752

-

ENO 1 1904 2 - 5
1 Henry Veneman 2075 - Mark van Essen 2062 -
2 Theo Goossen 1985 - Etien Alssema 1959 -
3 Philippe Friesen 1855 - Matthew Johnson Temisaren 1862 0 - 1
4 Bram Zaalmink 1654 - Jelle Beintema 1840 0 - 1
5 Iloy Timmerman 1631 - Rody Brinkhuis 1782 -
6 Roel Evertse 1829 - Dennie Klink 1771 -
7 Piet-Heyn Sluijter 1314 - Adriaan Poffers 2116 0 - 1
8

Niels van der Mark

1671 - Niels Voortman 1837 -