RUIME OVERWINNING SVD A1

door Niels van der Mark

Donderdag 12 december behaalde Doetinchem A1 een ruime zege uit tegen Veenendaal 2. Hierbij een chronologisch verslag om te laten zien hoe de score tot stand kwam.
Marcel, bord 4: Het begon met de partij van Marcel. Toen hij na een half uurtje spelen koffie ging halen in de kantine van de sporthal waar we speelden, zag hij dat het tussen zijn geliefde Feyenoord en Porto al 2-2 stond. Die wedstrijd moest hij zien! Hij rende weer naar boven, waar de speelzaal was en hakte zijn tegenstander in een kwartiertje van het bord, zodat hij rustig de 2e helft kon gaan bekijken, 0-1

Adri, bord 8: Op het laatste bord speelde Adri niet zijn beste pot. Alle pionnen bleven op het bord en de stelling werd helemaal dichtgeschoven, remise leek onontkoombaar, stand 0,5-1,5
Bram, bord 5: Bram kreeg het Budapester gambiet tegen zich op bord 5. In Borne afgelopen zomer kende hij het nog niet en liep het slecht voor hem af. Nu was hij beter voorbereid en wist vakkundig het stikmat te omzeilen en een pion te winnen. Daarna schoof hij de partij keurig naar winst, 0,5-2,5
Niels, bord 7: Aan het begin van de avond wees de wedstrijdleider ons erop dat er naast het bord extra Dames stonden in geval van promotie. Die zouden we toch niet nodig hebben was de ervaring, maar ach, ze zaten nu eenmaal in het doosje. Dat was de goden verzoeken natuurlijk. Op mijn 14e zet kreeg ik, door een misrekening van mijn tegenstander een 2e Dame op het bord, die ik met een groots gebaar op veld 8 neer plofte en kwam ik een Toren voor te staan. Dat de partij uiteindelijk nog 11 zetten duurde heeft vooral te maken met mijn rustige speelstijl, zullen we maar zeggen. 0,5-3,5.


(er is een extra Dame verschenen op f8)

Henk bord 1: Henk Riepma was gelukkig bereid om wederom in ons team in te vallen, maar had een zware avond. Zijn tegenstander kwam zelfs beter (gewonnen?) te staan, maar Henk wist er nog een remise uit te slepen, derhalve 1-4.
Iloy, bord 6: bij Iloy gebeurde aanvankelijk niet zo veel. Terwijl Marcel en ik de 2e helft van Feyenoord aan het kijken waren onder het genot van een biertje, bracht hij ons op de hoogte dat hij zojuist een pionnetje gewonnen had en een remiseaanbod had afgeslagen. Toen we echter even later gingen kijken, (hadden we misschien niet moeten doen) gaf hij pardoes een Loper weg. Arme Iloy, hij moet wel heel wat incasseren dit seizoen, vooral door eigen toedoen. Gelukkig wist hij even later met een dubbele aanval een Loper terug te winnen, waarop zijn tegenstander hem remise aanbood. Als een wilde begon ik te springen, te zwaaien en ja te knikken. Iloy keek me vertwijfeld aan en wilde toch even overleggen: “ik sta wel lekker eigenlijk”. Niks mee te maken, ik ben de teamleider en je moet hem aannemen. Daarmee haal je de overwinning binnen. Het idee al dat hij door zou spelen en per ongeluk zijn Koning zou omstoten ofzo. Ik zou niet weten wat ik dan nog moest schrijven. Met lichte tegenzin werd het aanbod aangenomen. 1,5-4,5
Philippe, bord 2: Philippe had een Dame geofferd, om die even later weer terug te krijgen middels promotie van een pion. Zo kwam hij een stuk voor, maar had zijn opponent wel 2 pionnen extra. Vooral door zijn gebruikelijk tijdnood leek het nog even heel spannend te worden, hij moest een paar keer een matnet omzeilen, maar met enkele minuutjes op de klok, wist hij het volle punt toch binnen te halen 1,5-5,5
Roel bord 3: In de partij van Roel leek hij alle touwtjes wel in handen te hebben na de opening, maar we weten allemaal dat soms niets zo moeilijk is als een gewonnen partij ook daadwerkelijk te winnen. Roel bleef koelbloedig zijn stukken op de juiste lijnen en diagonalen plaatsen, het zag er eerlijk gezegd wel een beetje saai uit en mede geholpen door de toenemende tijdnood van zijn tegenstander wist hij rond middernacht ook deze overwinning binnen te halen. Hij is voorwaar dit seizoen bezig aan een stevige reeks, 2e jeugd zullen we maar zeggen 1,5-6,5
Zo zijn we toch hard op weg om heel serieus mee te doen voor het kampioenschap in onze groep, maar misschien moet ik dat wel niet zeggen, iets met goden verzoeken ofzo.

 

SOS; 2e klasse F; Ronde 3; donderdag 12 december 2019
  Veenendaalse SV 2 1523

-

SV Doetinchem A1 1729 1˝ - 6˝
1 Martjan van Dodeweerd 1666 - Henk Riepma 2014 ˝ - ˝
2 Jan van Ham 1661 - Philippe Friesen 1846 0 - 1
3 Jaap-Hille van Beelen 1617 - Roel Evertse 1821 0 - 1
4 Ron Eveleens 1534 - Marcel Miltenburg 1725 0 - 1
5 Rob Leer 1421 - Bram Zaalmink 1600 0 - 1
6 Cees Capiteijns 1558 - Iloy Timmerman 1651 ˝ - ˝
7 Ricus Goossens 1371 - Niels van der Mark 1654 0 - 1
8 Rob Oosterom 1355 - Adri Maranus 1524 ˝ - ˝