SVD-ers verliezen van UVS 2

door Marcel Miltenburg

Onze wedstrijd van afgelopen week is helaas verloren gegaan. De tegenstander was op papier gelijkwaardig maar in de praktijk waren ze ons toch te slim af.

Zelf kwam ik in het begin van het eindspel een pion achter en kwam verloren te staan, het was overigens een vreselijk saaie pot. Dit in tegenstelling tot mijn buurman Niels die toverde een prachtige eigen bedachte variant op het bord. Offerde een stuk en kreeg op het eerste gezicht een niet te missen kans op een prachtige overwinning. Echter een verkeerde inschatting, zie diagram en tekst van Niels liep het fout af. Er gingen teveel stukken van het bord en toen was het over en uit.
Ook mijn andere buurman David had het zwaar en kon niet uit de dreiging weg blijven en kapituleerde. Op bord 8 speelde Paul een redelijk gelijk opgaande strijd stond zelfs iets in de verdrukking maar wist in het eindspel het volledig om te draaien en won knap. Dit deed ook Henny, zie onderste diagram. Henny had ijzersterk loperpaar en een mooie aanvalsstelling die hij fraai kon afronden, zie diagram. Maar zowel Jesse als Thomas kwamen niet uit hun moeilijke stelling en moesten beiden uiteindelijk opgeven. De eer werd gered door Iloy, die wat materiaal verloor maar een ongelooflijk sterke aanval wist op te zetten waardoor de tegenstander toch uiteindelijk moest opgeven.

We stonden er redelijk voor maar door de 2 nederlagen van de laatste keren moeten we nog wel gaan knokken voor het behoud in deze 1e klasse. En dat op zich is al een keurige prestatie aangezien we vorig jaar kampioen zijn geworden.

Partij Niels:


Zwart heeft zojuist met zijn Paard een pion op d4 geslagen. Hier had ik met mijn Paard op f7 moeten slaan. Op 16…Pxd4 17.Pxf7 Pf5 volgt sterk 18.Lg5 en wit wint. Ik sloeg echter op d4 en verloor snel.

Voor wie de opening en de variant, waarin ik offer op f7 interessant vindt, moet het stukje dat ik eerder over schreef maar eens nalezen. https://www.svdoetinchem.nl/Ter_Leering_ende_Vermaeck/01.htm

Dezelfde opening kwam op het bord in een partijtegen Frans in 2013. Mijn voorbereiding van ton wist ik vanavond niet meer.


Partij Henny:


Zijn tegenstander speelde nu 24. Ph4. Hoe won zwart hier met een beslissende wending?

Th6! Is killing. Er volgde nog25. Pf3, Lxh3 26. Dg3, Lg4 (Lxg2,Dxg2,Tg6 wint ook natuurlijk) 27. Ph2, Le2 28.Tfe1, Lf2 opgegeven.


Voor alle uitslagen en de huidige stand klik hier


UVS 2
1820 - SV Doetinchem 1 1824  5 - 3
Furkan Dengiz 1857  - Jesse Frederiks 1893 1 -0
Ron van Dijk 1836
Iloy Timmerman 1857 0 -1
Mathijs Broeren 1911  - Thomas Bijl 1897 1 -0
Klaus Wüstefeld 1880 - Henny Haggeman 1839 0 -1
Marcel Verstappen 1774 - David Engelberts 1717 1 -0
Wim de Jong 1801 - Marcel Miltenburg 1836 1 -0
Onno Marres 1763 - Niels van der Mark 1773 1 -0
Tobi van Scheijndel 1737  - Paul Storms 1779 0 -1